polski english
PogodaPogoda
Poniedziałek, 2019-06-24

Warszawa
°C
Prognoza na najbliższe dni:
°CWtorek, 2019-06-25
°CŚroda, 2019-06-26
Miasto

Warszawa

Warszawa

Niezależnie od bycia centrum biznesowym Polski, Warszawa jest przede wszystkim ceniona jako drugie pod względem walorów turystycznych miasto Polski. Swój niepowtarzalny charakter zyskuje stolica Polski dzięki ciekawej, głównie klasycystycznej architekturze. Miasto to, budowane od zawsze z rozmachem, nabrało niepowtarzalnej atmosfery metropolii. Najważniejsze zabytki Warszawy: Łazienki, Zamek Królewski czy Pałac w Wilanowie stanowią bezcenne pamiatki kultury narodowej. Warto podkreślić, iż Warszawa to miasto w którym od XVI wieku miała miejsce większość wydarzeń ważnych dla naszego kraju i z którą związane są najnowsze dzieje Polski.
Tym, co  najbardziej przyciąga odwiedzających, jest bogate życie kulturalne stolicy. Liczne teatry, festiwale i koncerty sprawiają, że w mieście tym nie ma czasu na nudę. To także w stolicy Polski turyści odnajdą najciekawsze galerie i muzea, wśród których jest niewątpliwie niedawno otwarte Muzeum Powstania Warszawskiego.
Po aktywnym dniu w Stolicy Polski każdy znajdzie miejsce w którym można odpocząć lub rozerwać się. Warszawa znana jest bowiem także w naszym kraju z najwykwintniejszych restauracji i kawiarni oraz z największych i najbardziej prestiżowych klubów oraz dyskotek.